رزرو هتل در نجف

رزرو هتل در نجف

شهر نجف در کشور عراق قرار دارد و از مقدس‌ترین شهرهای شیعیان محسوب می‌شود زیرا مدفن پیکر مطهر اولین امام شیعیان حضرت علی بن ابیطالب است.

شهر نجف مرکز استان نجف بوده و در 160 کیلومتری جنوب بغداد قرارگرفته و جمعیتی بالغ‌بر 675000 نفر دارد و نزدیکی این شهر با شهر کوفه به‌اندازه‌ای است که نمی‌توان این دو شهر را از یکدیگر مجزا دانست. از اسامی گوناگونی که برای این شهر ذکر شده است می‌توان به غریان، نجف اشرف، الطهر، الجودی، بانقیا و مشهورترین آن‌ها نجف اشاره کرد. این شهر دارای 5 محله بوده به نام‌های العماره، الحویش، البراق و الغازیه.

از اماکن مقدسی که در این شهر وجود دارد بارگاه حضرت علی بن ابیطالب، آرامگاه حضرت آدم، آرامگاه حضرت نوح نبی، آرامگاه حضرت هود، آرامگاه حضرت صالح، مسجد حنانه که از آثار تاریخی نیز هست، مسجد سهله که پیشینه تاریخی زیادی دارد و قبرستان وادی‌السلام است.

این شهر آرامگاه بسیاری از مشاهیر ازجمله میرزای شیرازی، سید بحرالعلوم، شیخ عباس قمی، شیخ طوسی، مقدس اردبیلی، علامه امینی و آقا محمدخان قاجار از ایرانیان به خاک سپرده شده در این شهر است.

شهر نجف به دلیل داشتن اماکن مذهبی و تاریخی زیاد همواره مقصد بسیاری از زائرین و مشتاقان علوم دینی بوده و همین امر باعث شده که در تجارت در آن رونق بسیاری بیابد.

برای بسیاری از مسافران و زائرینی که به شهر نجف در کشور عراق سفر می‌کنند محل اقامت و مکان آن ازنظر نزدیکی به حرم حضرت علی (ع) بسیار حائض اهمیت است و هتل‌هایی که فاصله کمتری تا حرم و اماکن مذهبی داشته باشند از اولویت‌ها در انتخاب مسافران هستند.

هتل‌های نجف

اگر بخواهیم به‌صورت کلی پیش فرضی از هتل در نجف در اختیارتان بگذاریم باید بگوییم که در کشور عراق وضعیت سرویس‌دهی و خدمات در هتل مطلوب و در حد انتظار مسافران نبوده و همواره کیفیت اقامت و اسکان مسافران و خدمت‌رسانی هتل‌ها به زائرین و مسافران از مشکلات ایشان بوده است و این مشکلات در هتل نجف بیش از هتل‌های کربلا به چشم می‌خورد.

هتل‌های عراق به‌طورکلی به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

گروه VIP : گروه اول گروه VIP بوده که تعداد آن محدود است و خدمات این هتل‌ها در حد هتل‌‌های بین‌المللی است که ازجمله این هتل‌ها در نجف هتل قصر العرب و هتل قصر الضیافه است که دارای خدمات بسیار عالی و پذیرایی به‌صورت سلف می‌باشند. (ازلحاظ هزینه در صف هتل‌های بسیار گران قرار دارند).

هتل‌های گروه الف: هتل‌های گروه الف که دسته دوم هتل‌ها را تشکیل می‌دهند: هتل‌های این گروه مانند هتل‌های 2 ستاره در ایران هستند و اگر در حد گروه الف واقعی باشند می‌توانند انتظارات مسافران را به‌خوبی برآورده کنند. این گروه از هتل نجف عمدتاً در اطراف حرم حضرت علی (ع) بناشده‌اند و ساختمان‌های آن‌ها عموماً کمتر از 10 سال عمر دارند. سرویس در این هتل‌ها به‌صورت تک نفر و پرسی بوده و به نسبت سایر هتل‌ها در این کشور مطلوب و قابل تائید هستند.

هتل‌های گروه ب: این گروه از هتل‌ها معادل مسافرخانه در ایران هستند و اقامت در این هتل در نجف مشکلات خاص خود را داشته و باید مسافران انتظارات خود را کمی پایین بیاورند تا بتوانند اقامت بی‌دردسری داشته باشند و همچنین ازنظر موقعیت مکانی اغلب این هتل‌ها در فاصله نزدیکی تا حرم قرار دارند.

هتل‌های گروه ج: این گروه از هتل‌ها اصلاً در حد انتظار مسافران نبوده و می‌توان گفت به نحوی غیرقابل‌تحمل است و هیچ سرویسی حتی برای نظافت روزانه انجام نمی‌شود و به‌هیچ‌عنوان اقامت در این هتل‌ها به مسافران و زائرین عزیز پیشنهاد نمی‌شود.

رزرو هتل نجف

در ایام مناسبات و ماه‌های خاصی چون محرم و صفر و مناسب‌های بزرگ تردد زائرین به کشور عراق خصوصاً کربلا و نجف به بیشترین میزان خود می‌رسد و رزرو هتل در نجف و یا کربلا بسیار حائض اهمیت است و چه‌بسا در این ماه‌ها رزرو هتل بسیار سخت می‌شود و هتل‌های با قیمت‌های بالاتر در نزدیکی حرم و هتل‌های ارزان‌تر در فاصله بیشتری تا حرم قرار دارند که البته از کیفیت و خدمات بسیار پایینی برخوردار هستند.

از اطلاعاتی که در رزرو هتل نجف بهتر است داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • زبان رسمی این کشور که عربی و کردی است.
  • واحد پول این کشور دینار می‌باشد
  • اختلاف ساعتی در حدود 1.5 ساعت از ایران عقب‌تر است.

بهترین هتل نجف

  • هتل ایوان

هتل ایوان از بهترین هتل‌های نجف است که در کشور عراق قرار دارد و هتلی میان رده به‌حساب می‌آید و از خدمات و امکانات موجود در این هتل در شهر نجف می‌توان به خدمات اتاق و خدمات خدمتکار، غذا و نوشیدنی موجود در هتل، خدمات بهداشتی و خدمات درمانی که در هتل قرار دارد و ترنسفر فرودگاهی و همچنین دارا بودن رستوران در هتل اشاره کرد.

شماره تماس: 00964782934009

  • هتل الخیام

 از هتل‌های خوب در شهر نجف است که فاصله نزدیکی تا حرم مطهر داشته و خدماتی چون سرویس لباسشویی در هتل، خدمات کودک و مناسب بودن این هتل برای نگهداری از کودکان، سرویس اتاق، رستوران داخل فضای هتل و دارا بودن تهویه مطبوع است و همچنین از دیگر خدماتی که توسط این هتل ارائه می‌شود، مجاز بودن ورود حیوانات خانگی به فضای داخلی این هتل می‌باشد.

هتل ارزان در نجف

برای داشتن اقامت و هتلی ارزان در شهر نجف باید از هتل‌های گروه ب و ج استفاده کرد که کیفیت چشم‌گیری نیز ندارند و رزرو هتل ارزان در نجف صرفاً شاید مکانی مناسب برای خواب باشد زیرا در هتل‌های گروه ج که به‌هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌شود بعد از استراحت نیز بهتر است به پزشک پوست و مو مراجعه شود زیرا نظافت و سرویس‌دهی‌های بهداشتی و درمانی اصلاً در این نوع هتل‌ها وجود ندارد و بهتر است برای اقامتی راحت‌تر و مناسب‌تر در نجف از هتل‌های گروه الف که قیمت مناسب و خدماتی بهتر دارند استفاده شود و همچنین قیمت هتل‌های نجف در گروه الف نیز چندان زیاد نبوده است.

لیست هتل‌های نجف

در انتخاب نوع هتل در شهر نجف مسافران لیست گسترده‌ای از هتل‌ها را پیش روی خود ندارند و در مورد کیفیت و هزینه به‌جز تعداد محدود هتل‌های 5 ستاره و بین‌المللی که هزینه‌های بسیار بالا دارند و برای عموم اقامت در آن‌ها اقتصادی نیست مابقی هتل‌ها تفاوت نه‌چندان زیادی باهم داشته و برای اقامت در آن‌ها به مسافران پیشنهاد می‌شود که سطح توقعات خود را نسبت به خدمات و کارمندان و امکانات هتل پایین بیاورند تا سفر راحت‌تری داشته باشند.

ازجمله هتل‌های این شهر مقدس هتل ارض السهله است که در فاصله 6 دقیقه‌ای به‌صورت پیاده‌روی تا حرم مقدس حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام فاصله دارد و هتلی 4 ستاره و مناسب برای اقامت است.

هتل البیان هتلی دیگر در شهر نجف است که این هتل ازلحاظ خدمات و دسترسی به حرم و همچنین امکانات هتلینگ در سطح مناسبی است و هتلی 3 ستاره بوده که در فاصله 10 دقیقه‌ای به‌صورت پیاده‌روی تا حرم حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام قرار دارد و برای زائرینی که مسافت محل اقامتشان تا حرم برایشان اهمیت دارد بسیار مناسب است.

از دیگر هتل 3 ستاره در شهر مقدس نجف هتل نورالنجف است که یان هتل نیز با داشتن شرایط مناسب بهداشتی و خدمات در حد انتظار بوده و فاصله آن تا حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام 5 دقیقه به‌صورت پیاده است و این هتل نیز برای زائرینی که فاصله محل اقامتشان تا حرم مطهر برایشان حائض اهمیت است بسیار مناسب بوده و ازلحاظ هزینه نیز مناسب و اقتصادی قلمداد می‌شود.

هتل اغنار که هتل‌های نسبتاً گران و از بهترین هتل‌های نجف اشرف است هتلی 4 ستاره بود که نمایی زیبا و خدماتی در شأن مسافران و امکاناتی خوب دارد که فاصله نزدیک 5 دقیقه‌ای به‌صورت پیاده این هتل تا حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام ویژگی‌های مناسب این هتل را چشمگیرتر می‌کند و برای کسانی که می‌خواهند برای رفاه بیشتر این سفر هزینه‌ی بالاتری پرداخت کنند بسیار عالی است زیرا در کنار خدمات و امکانات بسیار عالی در هتل و کارمندان آن، دسترسی آسان از این مکان تا حرم نیز خصوصیت بارز و ایده آلی است.

هتل‌های 5 ستاره نجف

  • هتل بستان نجف

این هتل از هتل‌های 5 ستاره و تاپ با خدمات بسیار خوب در شهر نجف است که دارای 7 طبقه است که عمری در حدود سال از زمان ساخت آن دارد و همچنین این هتل مجلل دارای 3 دستگاه آسانسور نیز هست و در آن از سیستم اطفاء حریق و سیستم برق اضطراری بهره گرفته شده و بسیاری از استانداردهای هتل در آن رعایت شده است.

از خدمات و امکانات موجود در این هتل 5 ستاره در شهر نجف الکترونیکی بودن تمامی درب‌های اتاق‌ها (کارتی)، سیستم سرمایش و سیستم گرمایش اسپیلیت در تمامی اتاق‌ها، وجود تلویزیون، ماهواره، تلفن مرکزی، سرویس بهداشتی به هر دو صورت ایرانی و فرنگی در اتاق، حمام، سیستم اینترنت پرسرعت رایگان در تمامی فضای هتل و در تمامی اتاق‌ها است و همچنین این هتل 5 ستاره دارای آشپزها ماهر و مجرب ایرانی بوده که منوی فول برد (صبحانه، ناهار و شام) با منوی ایرانی برای زائرین و مسافرین عزیز ایرانی دارد.

از قوانین و مقررات این هتل 5 ستاره: زمان پذیرش از ساعت 14:00 و زمان خروج تا ساعت 12:00 بوده ورود حیوانات خانگی به فضای هتل ممنوع می‌باشد، همراه داشتن پاسپورت مهمانان و همراهان درزمان ورود و اقامت الزامی است.

اقامت کودکان 2 تا 5 سال در صورت عدم استفاده از سرویس رایگان است و نیز در این هتل در صورت کنسلی هیچ‌گونه هزینه‌ای بازگردانده نمی‌شود.

فاصله‌ این هتل تا حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام 3 دقیقه است.

آدرس: شارع بنات الامام الحسن. حداقل اقامت برای رزرو ای هتل 2 شب است.

  • هتل قصر الضیافه

یکی از بهترین هتل‌های نجف هتل قصر الضیافه است که به نسبت قیمت هتل‌های نجف گران‌قیمت‌تر است و فاصله‌ای 5 دقیقه‌ای تا حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین دارد.

از امکانات و خدمات این هتل 5 ستاره امکانات رفاهی در اتاق‌ها، رستوران، کافی‌شاپ، تلویزیون، ماهواره، تلفن مرکزی، سرویس بهداشتی در دو صورت فرنگی و ایرانی، حمام، سیستم سرمایش و سیستم گرمایشی در تمامی اتاق‌ها، رستوران با بیش از 10 نوع غذای ایرانی که آسایش و آرامش هر چه بیشتر زائرین ایرانی و مسافران را به همراه دارد.

هتل های 4 ستاره نجف

  • هتل قصر الدر

از هتل های 4 ستاره در شهر نجف که دارای خدمات و امکانات کافی و مطلوب برای آسایش مسافرین بوده و در فاصله 2 دقیقه‌ای از حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین قرار دارد که این نزدیکی ویژگی به ایده ال شدن هر چه بیشتر این هتل 4 ستاره می‌افزاید و همچنین داشتن امکانات رفاهی اتاق‌ها و سوئیت‌های مجلل و مجهز هتل دلیل انتخاب بسیاری از مسافرین به‌عنوان محل اقامتشان در نجف است.

از مقررات این هتل زمان ورود و پذیرش در ساعت 14:00 و زمان خروج در ساعت 12:00 می‌باشد، با توجه به شلوغی و ازدیام مسافران در ایام زیارات قیمت‌های ارائه شده در سایت این هتل مخصوص ایام عادی است و در آن زمان مخصوص تغییر خواهد کرد، قیمت‌های ارائه شده به‌صورت دلار بوده و بر اساس نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.

از خدمات هتل نیز رستوران، کافی‌شاپ، وای فای رایگان در تمامی فضای هتل، آسانسور برای هر چه بیشتر مسافران عزیز، وجود تلویزیون کابلی در هر اتاق به‌صورت جداگانه و سرویس بهداشتی فرنگی در تمامی اتاق‌ها.

آدرس: نجف، شارع زین العابدین

  • هتل اغنار

هتلی 4 ستاره در شهر نجف است که از بهترین هتل‌های نجف بوده و در فاصله 5 دقیقه‌ای به‌صورت پیاده‌روی تا حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین قرار دارد.

از امکانات این هتل 4 ستاره پارکینگ رایگان، اتاق‌های مجهز و باکیفیت، رستوران‌های مختلف، اجاره وسیله‌ی نقلیه تا فرودگاه بین‌المللی نجف، تسلط کارمندان این هتل به زبان فارسی، کافی‌شاپ، وای فای رایگان در فضای هتل، آسانسور، تلویزیون کابلی سرویس فرنگی می‌باشد.

از قوانین و مقررات این هتل زمان ورود ساعت 14:00 و زمان خروج ساعت 12:00، با توجه به شلوغی و ازدیام مسافران در ایام زیارات قیمت‌های ارائه شده در سایت این هتل مخصوص ایام عادی است و در آن زمان مخصوص تغییر خواهد کرد، قیمت‌های ارائه شده به‌صورت دلار بوده و بر اساس نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.

آدرس: نجف، قرب مرقد الامام علی علیه‌السلام

تلفن:03145644468