پرواز تهران کابل – قیمت بلیط هواپیما تهران کابل | امید پرواز

پرواز تهران کابل

بلیط هواپیما کابل

همان‌طور که می‌دانید کابل پایتخت جمهوری افغانستان است که مرکز اداری و سیاسی این کشور هست و درعین‌حال یکی از امن‌ترین شهرهای این کشور نیز هست. این شهر سه هزار و پانصدساله توسط بزرگراه‌های حلقوی به شهرهایی همچون مزار شریف، قندهار و هرات متصل شده است. کابل ازلحاظ آب و هوایی شهری است که توازن در فصول بهار تابستان پاییز و زمستان آن برقرار است. جاذبه‌های گردشگری کابل بسیارند ازجمله زیارت گاه‌ها و اماکن مذهبی همچون زیارت کارته سخی کابل یا زیارت شاه دو شمشیره کابل؛ موزه‌هایی همچون کاخ دار المان یا موزیم ملی افغانستان و همچنین مناطق و اماکن تاریخی بسیاری مانند باغ بابر که حدود پانصد سال پیش‌ساخته شده و خوشبختانه از گزند حوادث بالأخص جنگ داخلی افغانستان در امان مانده و یا قصر دالامان که در هشت کیلومتری جنوب غرب کابل واقع شده و با اینکه در جنگ‌های داخلی دهه‌ی هفتاد خورشیدی آسیب زیدی دید ولی حدود سه سال پیش با هزینه‌ی شانزده میلیون دلاری بازسازی شد. این شهر از فضاهای گردشگری طبیعی نیز بهره‌مند‌است همچون دریاچه‌ی غرقه که ناشی از قرار گرفتن آب پشت سدی نزدیک پغمان است و اطراف آن فضای سبز دارد و برای تفرج و تفریح نیز قایق، رستوران و امکان اسب‌سواری وجود دارد. جای گفتن دارد که کابل به دلیل جنگی که از حدود سال‌های 1980 شروع شد و تا 2000 ادامه داشت خسارات فراوانی دید و تخمین سازمان ملل حدوداً نود درصد این شهر از بین رفت. از سال 2009 پروژه‌ی ساخت شهر جدید کابل با نقشه‌ای که ژاپن برای آن طراحی کرد در شمال شهر کابل شروع گردید.

کشور افغانستان دارای چهار فرودگاه بین‌المللی است. در میان این چهار میدان هوایی در افغانستان فرودگاه بین‌المللی کابل یا میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی که در خاور شهر کابل قرار دارد و توسط ژاپنی‌ها ساخته شده است برای پروازهای بزرگ بین‌المللی در نظر گرفته شده است. فرودگاه کابل شامل دو پایانه است، پایانه‌ی قدیمی برای پروازهای داخلی و پایانه‌ی جدید که به‌طور کامل ساخته شده برای پروازهای خارجی و داخلی استفاده می‌شود. این فرودگاه در فاصله‌ی پنج کیلومتری از مرکز شهر کابل قرار دارد و از مهم‌ترین میادین هوایی کشور محسوب می‌گردد به‌طوری‌که گنجایش بیش از صد فروند هواپیما را به‌صورت هم‌زمان داراست؛ همچنین مرکز بزرگ نیروهای امنیتی نیز در این فرودگاه جهت تأمین امنیت مسافرین قرار گرفته همچون مرکز نیروی نظامی آمریکا، ناتو، ایساف و نیروی هوایی افغانستان و پلیس ملی افغانستان. شایان ذکر است که در این فرودگاه امکانات مختلفی مانند بانک، رستوران، اداره‌ی پست و پارکینگ خودرو وجود دارد.

قیمت بلیط هواپیمای تهران کابل

تهران و کابل در فاصله‌ی 1625 کیلومتری از هم قرار دارند که مدت زمان پرواز تهران کابل حدود دو ساعت و نیم است؛ البته بسته به نوع شرایط آب و هوایی ممکن است متفاوت باشد. پروازهای رفت از تهران (فرودگاه بین‌المللی امام خمینی یا فرودگاه بین‌المللی مهرآباد) به مقصد کابل دو روز در هفته انجام می‌شود که برای اطلاع از زمان و قیمت پرواز تهران به کابل ماهان و هم‌چنین خرید بلیط هواپیما کابل می‌توانید از سایت شرکت امید پرواز استفاده کنید.

اگر قصد رزرو بلیط هواپیما کابل از مبدأ تهران را دارید از سایت شرکت امید پرواز می‌توانید برای آگاهی از قیمت‌ها و رزرو بلیط مستقیم از تهران به مقصد کابل استفاده کنید. قیمت بلیط تهران کابل بسته به نوع کلاس پرواز و زمان پرواز و همچنین ایرلاین ارائه‌دهنده‌ی آن پرواز می‌تواند متفاوت هست. اینکه بلیط از نوع کلاس اکونومی یک‌طرفه یا دوطرفه باشد یا فرست کلاس و یا بیزینس تعیین‌کننده‌ی اصلی قیمت بلیط است. هم‌چنین بایستی توجه نمود که بهترین زمان برای سفر به شهر کابل در فصل‌های بهار و تابستان است که مسلماً باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما تهران کابل می‌شود.

بلیط ارزان کابل

برای خرید بلیط هواپیما تهران کابل اگر به دنبال بلیط ارزان قیمت هستید کلاس اکونومی (Economy) یا اقتصادی که با حرف اختصاری Y نیز نشان داده می‌شود می‌تواند بهترین گزینه باشد. مهم‌ترین مشخصه‌ی این کلاس پروازی که در ایران بسیار رواج دارد ارزان بودنش است. تهیه‌ی این نوع بلیط نسبت به سایر انواع بلیط‌های هواپیمایی به‌مراتب راحت‌تر است و معمولاً از تخفیف‌های بالاتر و بهتری هم برخوردار می‌شود. در کلاس اکونومی صندلی‌ها هم از طرفین و هم نسبت به ردیف جلویی نزدیک به هم بوده و راهرو احتمالاً پرتردد است. سرو غذا در این نوع کلاس پروازی مانند دیگر انواع کلاس پروازی به‌صورت انتخابی از منو نیست بلکه به‌صورت بسته‌بندی همراه با نوشیدنی در لیوان‌های یک‌بارمصرف ارائه می‌گردد. در برخی هواپیماهای نوع اکونومی برای صندلی‌ها مانیتور و هدفون هم تعبیه شده و به‌صورت کلی امکان شارژ دستگاه‌های الکترونیکی و اینترنت وجود ندارد.

بلیط چارتر کابل

اگر برای خرید بلیط پرواز در فضای مجازی گشتی زده باشید به‌احتمال‌زیاد با کلمه‌ی چارتر (Charter Flight) برخورد کرده‌اید. ممکن است بسیار افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما را دارند با وجود برخورد با این کلمه، معنی درستی از این کلمه در ذهن خود نداشته باشند. به‌طورکلی چارتر کردن به معنی اجاره سالیانه یا برای مدتی معین تمام یا بخشی از صندلی‌های برخی مسیرهای هوایی توسط شرکت‌ها یا دفاتر خدمات گردشگری است. این آژانس‌های مسافرتی با چارتر کردن از ایرلاین‌ها، به فروش صندلی‌ها می‌پردازند و درنتیجه در صورت خرید بلیط چارتر، مسافرین مستقیماً از ایرلاین خرید نمی‌کنند بلکه از آژانس مسافرتی چارتر کننده خرید می‌کنند. بلیط‌های چارتری به خاطر اینکه به‌صورت عمده از ایرلاین توسط یک شرکت خریداری می‌شوند ازلحاظ قیمتی مناسب‌تر از بلیط‌های سیستمی می‌باشند. برای تهیه‌ی بلیط چارتری هم می‌توان به‌صورت حضوری به آژانس‌های هوایی مراجعه کرد که مسلماً بسیار وقت‌گیر است و هم می‌توان از سایت‌های فروش بلیط چارتر به‌صورت آنلاین استفاده کرد. برای تهیه‌ی بلیط چارتر پرواز تهران به کابل، شرکت مسافرتی امید پرواز بهترین گزینه هست.

بلیط لحظه آخری کابل

برخلاف بلیط‌های پرواز سیستمی که هم به‌صورت کلی گران‌تر از چارتر هستند و هم در زمان نزدیک شدن به زمان پرواز قیمتشان افزایش میابد، بلیط‌های هواپیمای چارتری در لحظات آخر معمولاً ارزان‌تر می‌شوند. اگر به دنبال خرید ارزان قیمت بلیط هواپیما هستید با کمی صبر و حوصله می‌توانید بلیط‌های لحظه آخری چارتری که معمولاً از قیمت پایین‌تری برخوردارند را خریداری نمایید. باید توجه داشت که معمولاً بلیط‌های چارتری و تخفیف‌دار ارزان از نوع کلاس پروازی اکونومی هستند. سایت امید پرواز ارائه‌دهنده‌ی بلیط‌های چارتری پرواز تهران به کابل است.