امتیاز {{starRate.StarValue}} از 5 از بین {{starRate.TotalVotes}} امتیازدهنده به ویزا تایلند
ویزا تایلند

ویزا تایلند

 

 

تایلند یکی از زیباترین و پرگردشگرترین مناطق در جنوب شرق آسیاست که سالانه جمعیت بی‌شماری از بازدیدکنندگان را از سراسر جهان به خود اختصاص داده است. نامِ تایلند از دو قسمت تای و لند ساخته شده که در زبان بومیان آنجا به معنی سرزمین حوری است. بومیان تایلند، قوم تایی هستند و کشور آن‌ها از اطراف با برمه، میانمار، لائوس، کامبوج، مالزی، خلیج تایلند و دریای آندامان همسایه است. مذهب تایلندیان بودایی و پایتخت آن‌ها شهر بانکوک، یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت ­ترین شهرهای دنیاست. همچنین 4 درصد از جمعیت تایلند به مسلمانان اختصاص دارد. در تاریخ آمده است که یک ایرانی به اسم شیخ احمد قمی برای اولین بار مذهب تشیع را با خود به آنجا برد. آب‌وهوای استوایی و تلاقیِ جنگل و دریا مناظری دلکش و روح­بخش را آفریده که ساحل­های تایلند را بی­‌نظیر کرده است. به‌غیراز طبیعتِ زیبا و فوق­العاده، بسیاری از آثار تاریخی مانند معابد بودایی کهن در بانکوک، آداب‌ورسوم بومیان تایلند و گردشگاه­‌های پاتایا و ساموئی و پوکت، میزبان گردشگرانِ خارجی هستند.

 

فرم درخواست ویزای تایلند

 

 

چگونه ویزای تایلند بگیریم؟

برای ورود به تایلند باید ویزای تایلند داشت برای همین باید قبل از سفر، به سفارت تایلند مراجعه کرد و درخواست ویزا داد. این در حالی است که در بسیاری از کشورها ویزای تایلند به‌صورت فرودگاهی یا VOA صادر می­گردد و یا گردشگران با ملیت‌­های آمریکایی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، استرالیایی و سنگاپوری بدون ویزا 30- 60 روز در خاک تایلند اقامت داشته باشند ولی ایران از این قاعده مستثنی است و ایرانیان باید برای سفر به تایلند روادید داشته باشند. ویزای تایلند بنا به هدف سفر می­‌تواند توریستی، تجاری، تحصیلی و یا مهاجرتی باشد. هنگام رجوع به سفارت بهتر است ویزایتان حداقل شش ماه اعتبار و یک برگ سفید داشته باشد که به دردسر نخورید.

 

مدارک لازم برای درخواست ویزای تایلند

- اصل و کپی گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی

- اصل و کپی بلیط رفت‌وبرگشت تایلند مهر شده توسط یک آژانس معتبر

- یک قطعه عکس 4×3 بدون روتوش زمینه سفید

- نامه‌ی تمکن مالی

- تکمیل فرم مربوط به تقاضای ویزا در سفارت

 

ویزای تایلند چند روزه صادر می­‌شود؟

صدور ویزای تایلند در مقایسه با ویزای شنگن و یا کشورهایی مثل آمریکا بسیار ساده و سریع است و ظرف سه روز کاری صورت می­‌گیرد. البته این مسئله به نوع ویزایی که درخواست می­‌کنید دارد و ممکن است تا ده روز هم طول بکشد. توجه به ساعات کاری سفارت، یک نکته‌ی ضروری است که گاهی متقاضیان ویزا آن را فراموش می‌­کنند. معمولاً روزهای جمعه و شنبه سفارت تعطیل است.

 

ویزای توریستی تایلند

همه‌ی مسافرانی که قصدشان فقط گشت‌وگذار و تفریح در کشور زیبای تایلند است، باید برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کنند. این ویزا می­‌‍تواند به دو صورت برای متقاضی صادر شود، نخست به شکلی که یک بار ورود سه‌ماهه به فرد تعلق می­‌گیرد و دوم به شکلی که فرد در مدت شش ماه دو بار می­‌تواند وارد تایلند شود. هنگام پرکردن فرم تقاضا باید به این نکات خیلی دقت کرد. سفارت تایلند به این منظور مصاحبه‌­ای مانند کشورهای دیگر ندارد. نکته‌ی بسیار مهم درباره‌ی ویزای گردشگری تایلند این است که اگرچه این ویزا به مدت سه ماهه برای متقاضی صادر می­شود اما در حالت عادی فقط یک ماه می­‌توان با آن در تایلند ماند و بعدازآن در صورت لزوم بایست به اداره‌ی مهاجرت در تایلند مهاجرت کرد. توجه به زمانِ مجاز برای مدت زمان اقامت مساله‌ی مهمی است که بی­‌توجهی به آن جریمه و مجازات سخت از سوی تایلند را در پی خواهد داشت.

 

ویزای تجاری تایلند

چنانچه اهداف تجاری اعم از خریدوفروش و صادرات و واردات انواع کالا و یا کار در تایلند مدنظر متقاضی ویزا باشد، باید هنگام رجوع به سفارت نوع ویزای درخواستی را تجاری معرفی کند. مدارک ضروری برای این ویزا مانند ویزای عادی (گردشگری) است، اما اضافه بر آن باید دعوت‌نامه‌ی رسمی از یک شرکت معتبر در تایلند با کد اقتصادی آن مرکز به سفارت ارائه کرد. یک راه دیگر برای کار در تایلند، گرفتن ویزای گردشگری (سه ماهه) و اقدام به پیدا کردن کار است. بعداً در صورت نیاز می­‌توان در تایلند این ویزا را تمدید کرد.

 

ویزای تحصیلی تایلند

اگر متقاضی ادامه تحصیل در تایلند هستید، باید قبل از هر چیز دانشگاه موردنظرتان را یافته و با آن مکاتبه کنید. اگر با تقاضای تحصیل شما موافقت شد، باید در سایت دانشگاه ثبت­‌نام کنید و شهریه‌ی توافقی را بپردازید تا بتوانید یک نامه‌ی پذیرش از آن‌ها دریافت کنید که طبق آن از شما دعوت شده تا در یک روز مشخص در آنجا حاضر شوید. با این مدارک، حال می­‌توانید به سفارت مراجعه کنید و تقاضای ویزا کنید. سفارت برای شما ویزایی 90 روزه صادر خواهد کرد که بعد با موافقت استاد و دانشگاه می­‌توانید آن را تا 9 ماه تمدید کنید. باید توجه داشت که قبل از اتمام این 90 روز، متقاضیِ تمدید باید به سفارت رجوع کند و حتماً آدرس محل سکونت خود را به آنجا اعلام کند. تخلف از این بازه‌ی زمانی، جریمه‌ی سنگین به دنبال خواهد داشت.

 

ویزای ترانزیت تایلند

این ویزا برای مسافرینی صادر می­‌شود که یک توقف کوتاه چندساعته یا یک‌روزه در راه مقصدی دیگر، در تایلند خواهند داشت. مأموران به همین منظور گذرنامه و بلیط مسافران را در فرودگاه چک خواهند کرد.

 

تسهیلات تایلند برای بازنشستگان

اداره‌ی مهاجرت کشور تایلند با توجه به شرایط مناسب این کشور برای بازنشستگان و کسانی که می‌­خواهند سال‌­های پایانی عمر را در آرامش و طبیعت سالم و بی‌سروصدا بگذرانند، تسهیلاتی ویژه برای بازنشستگان بالای 50 سال که تقاضای اقامت بلندمدت خواهند داشت، در نظر گرفته است که در نوع خود یک امتیاز استثنایی است.

 

نکات مهم در مورد ویزای تایلند

- هنگام تقاضای ویزا باید همه‌ی افرادِ متقاضی در ایران باشند.

- هزینه‌ی صدور، بعداً به‌هیچ‌وجه مسترد نخواهد شد.

- آژانس‌­های مسافرتی تنها ویزای گردشگری را می‌­توانند برای مسافران بگیرند و انواع دیگر ویزا باید با حضور و پیگیری شخصِ متقاضی صورت گیرد.

- قبل از رفتن به سفارت و تقاضای ویزا، از تاریخ اعتبار گذرنامه‌ی خود اطمینان حاصل کنید. برای دریافت روادید تایلند حداقل شش ماه اعتبار پاسپورت ضروری است.

- پس از صدور ویزا و سفر به تاریخ اعتبار آن توجه داشته باشید.

- پس از سفر چنانچه تقاضای تمدید ویزای خود را دارید، باید به اداره‌ی مهاجرت در بانکوک مراجعه کنید.

- ایرانیان می­‌توانند در طول سفر خود با سفارت ایران در بانکوک در ارتباط باشند و مشکلات احتمالی را با مسئولین محترم در جریان بگذارند. این اداره روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 30 : 8 الی 30 : 16 پذیرای هموطنان عزیز است.

- کار کردن و یا حتی تدریس در مدت اقامت با ویزای تحصیلی تخلفی بزرگ محسوب می­شود.

- تخلف از قوانین ورود و خروج دولت تایلند برخورد سختِ قانونی در پی خواهد داشت.

 

سفارت تایلند در تهران

- آدرس سفارت تایلند: تهران ـ خیابان بهارستان ـ روبروی بیمارستان طرفه ـ کوچه استقلال ـ پلاک4.

- تلفن سفارت تایلند:  ۷۷۵۳۱۴۳۳ و ۷۷۵۳۷۷۰۸ (021)+

- داخلی بخش ویزا:  ۱۰۷ ، ۱۰۹ و ۱۲۰

- فکس سفارت تایلند: ۷۵۳۲۰۲۲

- ساعات کاری سفارت تایلند: همه روزه به جز جمعهها و شنبهها از ساعت 30 : 8 صبح تا 30 : 16 بعدازظهر

- پست الکترونیکی (ایمیل) سفارت تایلند:  info@thaiembassy-tehran.org

- وبسایت سفارت تایلند:   www.thaiembassy-tehran.org

 

ویزاها

ویزا شینگن ویزا کره جنوبی ویزا فیلیپین
ویزا عمان ویزا ژاپن ویزا مالزی
ویزا ویتنام ویزا فرانسه ویزا ازبکستان
ویزا سنگاپور ویزا هلند ویزا قزاقستان
ویزا دبی ویزا سوئیس ویزا هنگ هنگ
ویزا چین ویزا مجارستان ویزا بنگلادش
ویزا اندونزی ویزا اسپانیا ویزا بلاروس
ویزا اتریش ویزا ایتالیا ویزا برزیل
ویزا پرتغال ویزا شینگن ویزا قطر
ویزا یونان ویزا صربستان ویزا آذربایجان
ویزا کانادا ویزا تایلند ویزا هند
ویزا فنلاند ویزا روسیه ویزا استرالیا

 

فرم درخواست ویزاها

فرم درخواست ویزای صربستان
فرم درخواست ویزای تایلند

فرم درخواست ویزای روسیه

 

 

برچسب ها {{item.name}}