۲۰ هزار گردشگر ایرانی هر سال به اسپانیا می روند

Miguel Nieto Sandoval رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران مبنی براینکه گردشگران ایرانی برای ورود به اسپانیا مشکلاتی از جمله ترجمه مدارک به زبان اسپانیولی دارند گفت: این مشکل ناشی از کمبود مترجم اسپانیایی است. باید مذاکره‌ای شود که مترجم زیاد شود. اینکه سفارت مدارک را به زبان کشورش می‌خواهد قانون است اما اینکه چرا زمان […]

Miguel Nieto Sandoval رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران مبنی براینکه گردشگران ایرانی برای ورود به اسپانیا مشکلاتی از جمله ترجمه مدارک به زبان اسپانیولی دارند گفت:

این مشکل ناشی از کمبود مترجم اسپانیایی است. باید مذاکره‌ای شود که مترجم زیاد شود. اینکه سفارت مدارک را به زبان کشورش می‌خواهد قانون است اما اینکه چرا زمان صدور ویزا طول می‌کشد به خاطر همان نبود مترجم است.
وی ادامه داد:

این مشکل فقط برای سفارت اسپانیا نیست بلکه پروسه صدور ویزا و سخت گیری‌های آن در همه سفارت‌خانه‌ها به ویژه سفارت خانه‌هایی که در محدوده شینگن هستند، وجود دارد. اما سفارت اسپانیا در صدد این است که ظرفیت خود را در این رابطه بالا ببرد و این مشکل را برطرف کند و یا زمانش را به حداقل برساند.
رایزن گردشگری سفارت اسپانیا در ایران درباره آمار گردشگران ایرانی و اسپانیایی نیز گفت:

آماری ندارم که چقدر گردشگر اسپانیایی به ایران می‌آید چون در اسپانیا این آمار ثبت نمی‌شود. اما چیزی حدود ۲۰ هزار نفر ایرانی طبق آماری که ما داریم هر سال به اسپانیا می‌آیند. ممکن هست که بیشتر از این هم باشد چون افرادی هم در ایران هستند که پاسپورت اسپانیایی دارند و به عنوان گردشگر ایرانی در اسپانیا ثبت نمی‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.